Follow the news:

Pursuit, juniors men

9 Sep 2004, 13:45 GMT + 2
Results
Place Initial
number
Country Name Отставание на старте Shooting Misses Result time Lag time
1
34
LAT
PIKSONS Edgars
23:0.0
1012
4
25:48.0
0.0
2
41
CZE
SLESINGR Michal
23:55.0
1001
2
25:57.2
9.2
3
37
UKR
SEDNEV Serguei
23:22.0
0201
3
26:10.9
22.9
4
36
RUS
CHUPRIYANOV Pavel
23:13.0
1014
6
27:01.3
1:13.3
5
40
SVK
KAZAR Matej
23:52.0
1122
6
27:07.6
1:19.6
6
38
CZE
MORAVEC Ondrej
23:30.0
1222
7
27:19.7
1:31.7
7
56
BLR
ZAKHAROV Dmitri
23:01:58.0
2001
3
27:34.9
1:46.9
8
48
LAT
DUMBRIS Kaspars
23:01:25.0
1121
5
27:50.4
2:02.4
9
44
KOR
LEE In-Bok
23:01:06.0
3011
5
27:57.9
2:09.9
10
52
BLR
SLAVNIKOV Andrei
23:01:34.0
1021
4
28:00.4
2:12.4
11
42
UZB
NASIROV Ruslan
23:55.0
3340
10
28:11.9
2:23.9
12
35
SVK
SIMOCKO Dusan
23:10.0
3124
10
28:17.2
2:29.2
13
51
UKR
YASHCHENKO Igor
23:01:33.0
1212
6
28:53.6
3:05.6
14
47
UKR
BOBKOV Dmytro
23:01:18.0
1310
5
28:59.9
3:11.9
15
46
POL
KOBUS Miroslaw
23:01:08.0
2231
8
29:40.0
3:52.0
16
57
RUS
SEMAKOV Vladimir
23:02:11.0
2121
6
29:44.9
3:56.9
17
43
BLR
ZHULEV Evgeny
23:01:05.0
1133
8
29:55.3
4:07.3
18
50
POL
LASEK Pawel
23:01:31.0
1131
6
30:15.8
4:27.8
19
58
BLR
MIKLASHEVSKY Vladimir
23:02:11.0
1322
8
30:27.3
4:39.3
20
45
CZE
TOMES Miroslav
23:01:07.0
2132
8
30:44.0
4:56.0
21
53
SUCIU Claudiu
23:01:42.0
1315
10
31:04.2
5:16.2
22
39
POL
KARPIEL Stanislaw
23:45.0
3432
12
31:04.3
5:16.3
23
62
LAT
LUSIS Gints
23:03:04.0
2131
7
31:06.5
5:18.5
24
67
RUS
DANILENKO Sergey
23:03:41.0
1114
7
31:08.1
5:20.1
25
54
POL
KEPKA Stanislaw Sen.
23:01:45.0
1033
7
31:12.5
5:24.5
26
59
EST
KOIV Kauri
23:02:36.0
1133
8
31:21.1
5:33.1
27
49
SVK
SANITRA Tomas
23:01:27.0
2134
10
31:27.6
5:39.6
28
55
SVK
VOZAR Peter
23:01:51.0
2344
13
32:15.6
6:27.6
29
61
UKR
YEMETS Yevgenji
23:02:55.0
2024
8
32:57.1
7:09.1
30
66
HUN
MUSKATAL Istvan
23:03:35.0
1123
7
33:11.3
7:23.3
31
65
GER
HARTMANN Markus
23:03:31.0
2021
5
33:14.2
7:26.2
32
69
GER
LEUNIG Stefan
23:03:52.0
2222
8
33:14.7
7:26.7
33
71
LAT
ROZENBERGS Gints
23:04:45.0
3130
7
33:40.8
7:52.8
34
60
UZB
HODJIBAYEV Murod
23:02:50.0
3345
15
34:13.3
8:25.3
35
63
GER
GRIMM Florian
23:03:05.0
2244
12
34:58.6
9:10.6
36
64
UZB
TOPVALDIEV Azizbek
23:03:22.0
4543
16
35:19.7
9:31.7
37
70
FIN
REHNSTRÖM Denis
23:04:09.0
2253
12
35:31.6
9:43.6
38
68
KOR
YOUN Jung Bin
23:03:48.0
5422
13
36:25.2
10:37.2
39
72
HUN
MIKOLA Zoltan
23:06:08.0
3531
12
39:24.1
13:36.1