Follow the news:

Individual, juniors men

2 Mar 2010, 09:50 GMT + 1
Results
Place Initial
number
Country Name Shooting Misses Result time Lag time
1
93
RUS
TURGENEV Andrey
1100
2
45:11.2
0.0
2
102
UKR
VOZNIAK Andriy
1100
2
46:37.3
1:26.1
3
117
FRA
BORGEOT Remi
1110
3
47:46.6
2:35.4
4
77
AUT
LEITINGER Bernhard
2101
4
47:58.0
2:46.8
5
84
ROU
GERBACEA Roland
0101
2
48:43.8
3:32.6
6
81
LTU
KOVOLIUNAS Mindaugas
0101
2
48:54.7
3:43.5
7
85
FRA
GUIGONNET Yann
1102
4
48:56.2
3:45.0
8
100
AUT
HÖRL Michael
1111
4
49:02.7
3:51.5
9
70
BLR
ALENISHKO Vladimir
1311
6
49:08.7
3:57.5
10
94
BLR
LESHCHENKO Artsiom
1020
3
49:09.1
3:57.9
11
72
RUS
1103
5
49:22.8
4:11.6
12
105
FIN
TOIVANEN Ahti
1301
5
49:30.1
4:18.9
13
97
SWE
FORSBERG Henrik Jun.
1102
4
49:38.5
4:27.3
14
95
FRA
SOUCHAL Mathieu
1102
4
49:57.0
4:45.8
15
82
FIN
ORPANA Sami
1202
5
50:04.3
4:53.1
16
104
AUS
ALMOUKOV Alexei
1210
4
50:06.5
4:55.3
17
88
USA
NORDGREN Leif
0131
5
50:08.4
4:57.2
18
111
SWE
ERIKSSON Christoffer
2201
5
50:16.1
5:04.9
19
92
EST
LEPIK Heigo
2111
5
50:16.3
5:05.1
20
112
CZE
JANOUSEK Martin
1112
5
50:22.5
5:11.3
21
114
RUS
KONONOV Dmitry
0222
6
50:35.6
5:24.4
22
109
BLR
MINGALEV Alexander
0031
4
50:39.4
5:28.2
23
123
UKR
KOZLOVSKYY Vitaliy
1030
4
50:48.1
5:36.9
24
124
AUT
KITZBICHLER Christian
2212
7
50:57.8
5:46.6
25
103
LAT
PRAULITIS Toms
0120
3
51:13.5
6:02.3
26
74
SVK
HASILLA Tomas
1121
5
51:23.7
6:12.5
27
108
POL
JAKUBOWICZ Grzegorz
0022
4
52:08.7
6:57.5
28
80
CZE
EXLER Ondrej
2111
5
52:15.0
7:03.8
29
78
BUL
GERDZHIKOV Dimitar
2101
4
52:15.9
7:04.7
30
125
CZE
KRCMAR Michal
1105
7
52:30.6
7:19.4
31
73
LAT
MEIRANS Krisjanis
1122
6
52:41.5
7:30.3
32
71
EST
REMMELG Martin
2311
7
52:49.3
7:38.1
33
76
UKR
SOKOLYUK Vitaliy
3111
6
53:11.6
8:00.4
34
98
LTU
KAUKENAS Tomas
0233
8
53:19.5
8:08.3
35
115
FIN
TUKIAINEN Teemu
1123
7
53:43.0
8:31.8
36
91
ROU
GAVRILA Stefan
1313
8
53:55.0
8:43.8
37
116
AUT
HERZOG Albert
1321
7
54:04.8
8:53.6
38
83
NED
SLOOF Lucien
1232
8
54:26.7
9:15.5
39
87
CZE
VAVRA Vlastimil
2212
7
54:39.8
9:28.6
40
89
BUL
ZLATEV Ivan
1232
8
54:40.1
9:28.9
41
126
POL
MATUSIK Mateusz
1123
7
54:51.4
9:40.2
42
119
RUS
2143
10
54:51.7
9:40.5
43
86
SUI
WIESTNER Serafin
2143
10
55:01.2
9:50.0
44
120
BLR
EMELJNOV Oleg
3221
8
55:05.5
9:54.3
45
90
POL
LEPEL Rafal
3212
8
55:18.5
10:07.3
46
107
EST
KROON Kenet
0414
9
55:28.6
10:17.4
47
122
EST
KIRSS Peeter
2151
9
55:35.0
10:23.8
48
113
LTU
DOMBROVSKI Karol
0304
7
55:48.9
10:37.7
49
128
LAT
PRIEDE Juris
1233
9
55:54.0
10:42.8
50
79
POL
SLONINA Lukasz
1232
8
56:27.1
11:15.9
51
127
LTU
TIMOCHINAS Andrius
3211
7
56:45.5
11:34.3
52
110
UKR
SERDYUK Mykhaylo
4214
11
57:22.7
12:11.5
53
96
SVK
SIMA Michal
1342
10
58:55.2
13:44.0
54
118
TUR
EFE Recep
1135
10
59:31.4
14:20.2
55
106
LAT
ZVAIGZNITIS Janis
2242
10
1:00:01.8
14:50.6
56
75
TUR
USTUNTAS Ahmet
2421
9
1:00:21.8
15:10.6
57
99
TUR
CIVIL Orhangazi
2324
11
1:00:47.3
15:36.1
58
121
TUR
BOZ Mujdat
2425
13
1:05:55.6
20:44.4
101
GRL
OLSEN Aqqaluartaa
143x
8