Follow the news:

IBU Cup 2011/12

2-nd Stage, Ridnaun-Val Ridanna (Italy)

Sprint, men

11 Dec 2011, 16:00 GMT + 4
Results
Place Initial
number
Country Name Shooting Misses Result time Lag time
1
22
ITA
COLA Mattia
00
0
25:05.3
0.0
2
53
NOR
ANDRESEN Frode
02
2
25:29.4
24.1
3
9
NOR
ENG Martin
01
1
25:31.1
25.8
4
26
GER
LESSER Erik
01
1
25:37.9
32.6
5
11
RUS
01
1
25:38.0
32.7
6
58
RUS
01
1
25:41.0
35.7
7
23
FRA
BEATRIX Jean Guillaume
02
2
25:41.6
36.3
8
35
RUS
01
1
25:41.7
36.4
9
50
GER
KÜHN Johannes
01
1
25:43.0
37.7
10
3
GER
BÖHM Daniel
11
2
25:44.7
39.4
11
128
GER
DOLL Benedikt
11
2
25:53.2
47.9
12
92
GER
BISCHL Matthias
10
1
25:53.3
48.0
13
65
GER
GRAF Daniel
01
1
25:55.1
49.8
14
46
SLO
KOCEVAR Simon
00
0
26:01.6
56.3
15
38
BLR
CHEPELIN Vladimir
00
0
26:05.4
1:00.1
16
70
NOR
L'ABEE-LUND Henrik
21
3
26:08.5
1:03.2
17
14
ITA
VUILLERMOZ Rene Laurent
11
2
26:14.3
1:09.0
18
94
NOR
GJEDREM Hans Martin
11
2
26:15.9
1:10.6
19
98
FRA
DESTHIEUX Simon
01
1
26:21.2
1:15.9
20
1
NOR
KOKKIN Dag Erik
11
2
26:23.1
1:17.8
21
132
AUT
KITZBICHLER Christian
01
1
26:24.3
1:19.0
22
123
NOR
GJERMUNDSHAUG Jan Olav
11
2
26:24.9
1:19.6
23
36
SWE
ARMGREN Ted
12
3
26:25.3
1:20.0
24
131
AUT
EBERHARD Tobias
21
3
26:26.2
1:20.9
25
103
RUS
KOLODIYCHUK Oleg
20
2
26:33.1
1:27.8
26
44
BLR
LIADOV Yuryi
11
2
26:35.7
1:30.4
27
34
FIN
SIMOLA Ville
01
1
26:40.6
1:35.3
28
110
UKR
BEREZHNOY Oleg
10
1
26:41.2
1:35.9
29
100
CAN
SMITH Nathan
11
2
26:45.4
1:40.1
30
8
USA
TEELA Jeremy
01
1
26:46.6
1:41.3
30
133
RUS
22
4
26:46.6
1:41.3
32
64
SLO
VONCINA Vid
12
3
26:48.6
1:43.3
33
17
KAZ
BRAICHENKO Nikolay
11
2
26:48.7
1:43.4
33
82
ITA
ROMANI Riccardo
12
3
26:48.7
1:43.4
35
108
SUI
WIESTNER Serafin
11
2
26:49.5
1:44.2
36
72
UKR
PRYMA Artem
20
2
26:50.6
1:45.3
37
12
CZE
JANOV Vit
02
2
26:50.8
1:45.5
38
59
RUS
SHCHERBAKOV Kirill
01
1
26:51.4
1:46.1
39
76
FRA
JOUTY Baptiste
11
2
26:57.8
1:52.5
40
71
EST
VIKS Priit
11
2
26:58.5
1:53.2
41
54
SWE
ERIKSSON Christoffer
03
3
26:59.6
1:54.3
42
60
ITA
DUTTO Pietro
22
4
27:00.1
1:54.8
43
33
UKR
KILCHYTSKYY Vitaliy
11
2
27:01.0
1:55.7
44
30
SUI
STEBLER Christian
13
4
27:02.5
1:57.2
45
62
CZE
KRISTEJN Lukas
21
3
27:07.9
2:02.6
46
41
CAN
GOW Scott
21
3
27:10.0
2:04.7
47
109
AUT
BRUNNER Peter
11
2
27:11.5
2:06.2
48
121
CZE
KRUPCIK Tomaas
02
2
27:13.3
2:08.0
49
43
FRA
BORGEOT Remi
11
2
27:13.7
2:08.4
50
57
SUI
CUENOT Gaspard
11
2
27:14.7
2:09.4
51
126
BLR
ABROMCHYK Aliaksei
20
2
27:16.3
2:11.0
52
2
POL
KWAK Adam
20
2
27:16.9
2:11.6
53
5
SVK
HASILLA Tomas
11
2
27:18.4
2:13.1
54
113
UKR
VOZNIAK Andriy
11
2
27:21.4
2:16.1
55
96
JPN
TACHIZAKI Mikito
02
2
27:23.8
2:18.5
56
88
NED
SLOOF Joel
11
2
27:28.0
2:22.7
57
28
AUT
EBERHARD Julian
14
5
27:31.2
2:25.9
58
24
UKR
KOLOS Oleksandr
21
3
27:35.4
2:30.1
59
116
SLO
POVIRK Anze
01
1
27:36.9
2:31.6
60
95
SWE
FORSGREN Erik
11
2
27:37.5
2:32.2
61
136
FRA
HABRAN Maxime
20
2
27:38.4
2:33.1
62
32
ROU
FAUR Remus
11
2
27:50.3
2:45.0
62
39
ITA
LAZZARINI Paolo
22
4
27:50.3
2:45.0
64
124
ITA
GALASSI Michael
33
6
27:55.3
2:50.0
65
138
JPN
MIYAZAWA Kenji
02
2
28:00.6
2:55.3
66
107
TUR
USTUNTAS Ahmet
11
2
28:06.8
3:01.5
67
73
JPN
KOBONOKI Tsukasa
21
3
28:08.3
3:03.0
68
37
NED
SLOOF Lucien
11
2
28:09.5
3:04.2
69
63
LAT
KOLESNIKOVS Arturs
11
2
28:11.9
3:06.6
70
80
FIN
HAKALA Matti
22
4
28:14.3
3:09.0
71
18
JPN
NAKAJIMA Yuki
12
3
28:14.6
3:09.3
72
139
CZE
EXLER Ondrej
02
2
28:22.0
3:16.7
73
55
BUL
GERDZHIKOV Dimitar
10
1
28:26.5
3:21.2
74
75
POL
KOBUS Miroslaw
01
1
28:27.0
3:21.7
74
86
ESP
PULIDO SERRANO Samuel
20
2
28:27.0
3:21.7
76
19
MKD
DAMJANOVSKI Darko
12
3
28:27.5
3:22.2
77
85
SVK
KAZAR Peter
02
2
28:27.8
3:22.5
78
125
SUI
RUSSI Kevin
01
1
28:29.0
3:23.7
79
105
CRO
BUTKOVIC Dino
01
1
28:32.1
3:26.8
80
87
BLR
SKAMAROKH Stsiapan
11
2
28:33.9
3:28.6
81
99
ITA
DODDI Mirco
11
2
28:34.3
3:29.0
82
49
GRL
SLETTEMARK Oystein
12
3
28:35.7
3:30.4
83
77
ROU
GERBACEA Roland
13
4
28:39.1
3:33.8
84
106
POL
LEPEL Rafal
20
2
28:40.1
3:34.8
85
66
BEL
LANGER Thorsten
11
2
28:43.9
3:38.6
86
81
CAN
SMITH Tyson
13
4
28:44.2
3:38.9
87
134
POL
SLONINA Lukasz
11
2
28:52.6
3:47.3
88
13
MDA
PINZARU Victor
00
0
29:04.6
3:59.3
89
56
HUN
GOMBOS Karoly
12
3
29:05.1
3:59.8
90
67
KOR
LEE Jung-Sik
03
3
29:07.7
4:02.4
91
27
SRB
HODZIC Edin
22
4
29:08.6
4:03.3
92
6
KOR
LEE In-Bok
22
4
29:10.3
4:05.0
93
79
GRE
TSAKIRIS Athanassios
00
0
29:10.9
4:05.6
94
130
SLO
PANCUR Primoz
21
3
29:11.9
4:06.6
95
120
ESP
QUINTANA ARIAS Pedro
31
4
29:13.2
4:07.9
96
40
HUN
SZABO Milan
03
3
29:13.4
4:08.1
97
7
BIH
KOSARAC Nemanja
12
3
29:14.0
4:08.7
98
20
BUL
ZLATEV Ivan
23
5
29:15.4
4:10.1
99
47
ESP
FERNANDEZ MUSSO Manuel
24
6
29:15.9
4:10.6
100
25
GBR
IRVINE Calum
10
1
29:19.2
4:13.9
101
31
GBR
BIRMINGHAM Paul
01
1
29:23.5
4:18.2
102
74
CRO
BURIC Matej
02
2
29:26.8
4:21.5
103
127
ITA
PILLER RONER Daniele
12
3
29:27.8
4:22.5
104
93
ROU
VAMANU Laurentiu
21
3
29:31.6
4:26.3
105
10
LTU
SUSLAVICIUS Rokas
13
4
29:31.7
4:26.4
106
21
UZB
YUNUSOV Anuzar
01
1
29:43.3
4:38.0
107
117
BUL
CHORBADZHIEV Vasil
04
4
29:44.2
4:38.9
108
118
SRB
HRKALOVIC Emir
21
3
30:03.2
4:57.9
109
42
LAT
PRAULITIS Toms
23
5
30:06.0
5:00.7
110
4
TUR
CIVIL Orhangazi
01
1
30:12.4
5:07.1
111
48
EST
ZAHKNA Rene
22
4
30:19.5
5:14.2
112
83
MKD
ICOSKI Gjorgji
12
3
30:21.7
5:16.4
113
78
BIH
LOPATIC Stefan
42
6
30:23.3
5:18.0
114
15
GRL
KRISTOFFERSEN Kristian
12
3
30:24.7
5:19.4
115
16
CRO
VEVEREC Jurica
12
3
30:26.3
5:21.0
116
89
KAZ
SHESLER Alexandr
42
6
30:32.8
5:27.5
117
69
SRB
KRSMANOVIC Dejan
24
6
30:38.4
5:33.1
118
111
HUN
MUSKATAL Istvan
12
3
30:59.5
5:54.2
119
114
GBR
COTTOM Benjamin
31
4
31:03.5
5:58.2
120
90
TUR
BOZ Mujdat
22
4
31:22.2
6:16.9
121
129
GBR
LEWIS Christian
13
4
31:28.8
6:23.5
122
84
GBR
FULLER Dan
13
4
31:30.4
6:25.1
123
29
GRE
KARAMICHAS Kleanthis
11
2
31:37.8
6:32.5
124
51
LTU
CEPULIS Darius
22
4
31:50.7
6:45.4
125
45
BEL
LANGER Pascal
34
7
32:39.8
7:34.5
126
97
GRE
KAPPAS Dimitrios
52
7
33:14.5
8:09.2
127
91
BIH
PERISIC Njegos
15
6
34:20.7
9:15.4
128
52
MDA
MALIUTIN Sveatoslav
32
5
34:38.6
9:33.3
129
104
LTU
VALANCIUNAS Liudas
22
4
35:12.4
10:07.1
130
102
GRL
SKIFTE Piitaaraq
34
7
37:25.5
12:20.2
61
AUT
HAUSER Michael
2x
2
119
AUT
REITER Michael
23
5
68
USA
BOWLER Bill
xx
0
101
ITA
ZINI Rudy
xx
0
122
UKR
SERDYUK Mykhaylo
xx
0
135
CAN
GILLMOR Aaron
xx
0
137
BUL
DANOV Filip
xx
0
112
BLR
DAROZHKA Aliaksandr
10
1
26:38.2
115
EST
VIIGIPUU Karel
02
2
28:09.4